03.01.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 03.01.2019, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.455.2018.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.455.2018.1.MM

Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie usługi likwidacji kolizji

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z 29 października 2018 r. (data wpływu 5 listopada 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie usługi likwidacji kolizji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 listopada 2018 r. wpłynął do organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie usługi likwidacji kolizji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Spółka akcyjna (dalej: Spółka) wchodzi w skład podatkowej grupy kapitałowej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1036 z późn. zm.; dalej: ustawa o CIT) (dalej: PGK). Zgodnie z tą umową Spółka została wyznaczona na spółkę reprezentującą PGK w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o CIT oraz Ordynacji podatkowej.

Wykorzystywane przez Spółkę ww. składowisko odpadów (stanowiące zespół różnorodnych środków trwałych) stanowi kluczowe dla Spółki ogniwo technologiczne, bez którego produkcja metali byłaby niemożliwa (z uwagi na brak miejsca składowania specyficznych odpadów powstających w trakcie procesu produkcji Spółki). Składowisko powyższe obecnie zajmuje powierzchnię ok. 1.400 ha. Prowadzony unikatowy system eksploatacji składowiska (tj. składowania odpadów) polega na formowaniu składowiska tzw. metodą do środka, poprzez podwyższanie zapór ograniczających składowisko oraz deponowanie odpadów do wnętrza obiektu (w górę) do wysokości rzędnej korony zapór 195m n.p.m., przy wykorzystaniu do budowy składowiska również deponowanych odpadów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne