Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2018, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.398.2018.1.IM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.398.2018.1.IM
Wysokość kosztów uzyskania przychodów z tytułu pracy twórczej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2018 r. (data wpływu 21 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu pracy twórczej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu pracy twórczej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, nauczycielem akademickim i pracownikiem naukowym w dwóch jednostkach państwowych. Wnioskodawca prowadzi wykłady oraz inne zajęcia dydaktyczne dla studentów I i II stopnia studiów, oraz opiekuje się regularnie kilkunastoma dyplomantami i doktorantami. Ponadto realizuje statutowe zadania badawcze oraz prace badawczo-rozwojowe w ramach kierowanych przez Wnioskodawcę dużymi projektami badawczymi finansowanymi przez Narodowe Centrum, Fundację oraz fundusze europejskie w ramach Programów. Wnioskodawca jest autorem stu kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w zagranicznych czasopismach naukowych (w 2017 r. Wnioskodawca opublikował 15 prac w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych), kilkunastu patentów i zgłoszeń patentowych, a także dzieł i zleceń (w formie recenzji prac naukowych w czasopismach zagranicznych, prac habilitacyjnych, wniosków profesorskich i grantów). Wieloletni dorobek dydaktyczny i naukowy stały się niematerialnym kapitałem pedagogicznym i twórczym. Wnioskodawca wypromował ponad 20 doktorów i kilkudziesięciu dyplomantów, Wnioskodawca jest naukowcem o uznanej pozycji w Polsce i zagranicą. W swojej pracy naukowej łączy badania podstawowe z aplikacjami, czego wyrazem obok licznych patentów i zgłoszeń patentowych jest założony przez Wnioskodawcę Sp.z o.o. (przedstawiciele Sp. z o.o. reprezentowali m.in. Polskę na Targach - jednej z największych na świecie tego typu imprez technologiczno-przemysłowych).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty