16.08.2018

Interpretacja indywidualna z dnia 16.08.2018, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.248.2018.1.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.248.2018.1.AT

w zakresie ustalenia, czy w odniesieniu do Opłat, o których mowa we wniosku, zastosowanie znajdzie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 22 czerwca 2018 r. (data wpływu 26 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w odniesieniu do Opłat, o których mowa we wniosku, zastosowanie znajdzie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w odniesieniu do Opłat, o których mowa we wniosku, zastosowanie znajdzie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest przede wszystkim produkcja łożysk dla sektora samochodowego. Spółka działa w ramach międzynarodowej grupy (dalej: Grupa), której aktywność obejmuje produkcję oraz dystrybucję części samochodowych, w szczególności łożysk i szeroko pojmowanych urządzeń i części związanych z mechanicznym przekazywaniem energii.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka zawarła umowę licencyjną (dalej: Umowa), w zakresie której nabywa prawa do korzystania z dwóch rodzajów wartości niematerialnych, tj.: niematerialnych wartości technologicznych oraz niematerialnych wartości marketingowych (dalej łącznie: Wartości Niematerialne). Niematerialne wartości technologiczne obejmują własność intelektualną i know-how, w tym patenty, technologię, tajemnice handlowe oraz inne informacje zastrzeżone dotyczące technologii procesu produkcyjnego i produktu. Niematerialne wartości marketingowe obejmują znaki towarowe i nazwy handlowe.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne