18.07.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2018, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.358.2018.1.KB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.358.2018.1.KB

Powstanie obowiązku podatkowego wyłącznie z tytułu importu towarów na terytorium Polski w związku z nabyciem towarów od kontrahenta niemieckiego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 maja 2018 r. (data wpływu 29 maja 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego wyłącznie z tytułu importu towarów na terytorium Polski w związku z nabyciem towarów od kontrahenta niemieckiego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 maja 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego wyłącznie z tytułu importu towarów na terytorium Polski w związku z nabyciem towarów od kontrahenta niemieckiego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką prawa handlowego, czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka produkuje elektryczne i hydrauliczne układy kierownicze, kolumny kierownicze i układy napędowe, jak również systemy wspomagania i technologie automatyzacji jazdy przeznaczone dla producentów na całym świecie.

Spółka nabywa materiały niezbędne w procesie produkcji od dostawców krajowych, dostawców unijnych oraz dostawców mających siedzibę poza obszarem Unii Europejskiej.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zamierza nabywać części niezbędne do procesów produkcyjnych od kontrahenta z Niemiec. Kontrahent z Niemiec będzie nabywał przedmiotowe części od kontrahenta z Chin. Części będą transportowane z Chin do Niemiec i będą wprowadzane do składu celnego kontrahenta niemieckiego. Towary nie zostaną dopuszczone do obrotu na terytorium Niemiec, lecz zostaną objęte procedurą składowania celnego. Transport towarów z Chin na terytorium Niemiec zostanie zorganizowany przez kontrahenta niemieckiego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne