Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2018, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.505.2017.1.BM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.505.2017.1.BM
Czy na gruncie przepisów UPDO, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r., przychody oraz koszty związane z transakcjami na instrumentach pochodnych zawieranymi przez Spółkę należy zakwalifikować do źródła przychodów innego niż zyski kapitałowe?
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 grudnia 2017 r. (data wpływu 28 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy na gruncie przepisów updop, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r., przychody oraz koszty związane z transakcjami na instrumentach pochodnych zawieranymi przez Spółkę należy zakwalifikować do źródła przychodów innego niż zyski kapitałowe jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 grudnia 2017 r. wpłynął do tut. Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy na gruncie przepisów updop, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r., przychody oraz koszty związane z transakcjami na instrumentach pochodnych zawieranymi przez Spółkę należy zakwalifikować do źródła przychodów innego niż zyski kapitałowe.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej również: Spółka) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Polski. Spółka należy do międzynarodowej grupy powiązanych podmiotów prowadzących działalność m.in. w branży budowlanej, produkcji mebli oraz wyposażenia wnętrz zarówno w formie spółek osobowych jak i kapitałowych (dalej: Grupa). Działalność Grupy obejmuje transakcje realizowane w różnych walutach z polskimi oraz zagranicznymi kontrahentami. Tym samym poszczególne podmioty należące do Grupy, w tym zależne od Wnioskodawcy spółki osobowe, a także te podmioty z Grupy, które mają siedziby za granicą, mogą być zobowiązanie do uiszczania płatności w walutach obcych, przykładowo z tytułu dostawy surowców do produkcji lub mogą otrzymywać płatności w walutach obcych. Biorąc powyższe pod uwagę, działalność podmiotów z Grupy wiąże się, nie tylko z ryzykiem zmiany ceny surowców do produkcji oraz wahań popytu na produkty spółek z Grupy, ale także z ryzykiem walutowym związanym z realizacją i otrzymywaniem płatności w walutach obcych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty