Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2018, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.54.2018.1.BK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.54.2018.1.BK
w zakresie ustalenia, czy transakcja zbycia matrycy stanowi element działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W dniu 14 marca 2018 r. wniosek został uzupełniony.
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 lutego 2018 r. (data wpływu do Organu 12 lutego 2018 r.), uzupełnionym 14 marca 2018 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy transakcja zbycia matrycy stanowi element działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli nabywającym jest:
- zamawiający - jest prawidłowe,
- firma leasingowa prowadząca działalność gospodarczą jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 lutego 2018 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, m.in. w zakresie ustalenia, czy transakcja zbycia matrycy stanowi element działalności zwolnionej z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W dniu 14 marca 2018 r. wniosek został uzupełniony.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca sp. z o.o. (dalej również jako: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej: Strefa, SSE) na podstawie Zezwolenia 1 z 21 maja 2014 r. oraz Zezwolenia 2 z 7 czerwca 2017 r.
Przedmiotem działalności Spółki jest produkcja i dystrybucja profili (kształtowników) aluminiowych o bardzo szerokim zastosowaniu - produkty Spółki mogą być wykorzystywane przez podmioty z wielu różnych branż m.in. jako części różnorakich maszyn i urządzeń. Wskazana produkcja profili wymaga zastosowania matryc, niezbędnych w procesie wyciskania. W toku produkcji profili aluminiowych Spółka wykorzystuje matryce różnego rodzaju. Oprócz standardowych matryc wykorzystywanych do produkcji profili o najbardziej typowych kształtach mogących zaspokajać potrzeby wielu różnych klientów często zdarza się, że Spółka stosuje matryce dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta. Wnioskodawca dokonuje zakupu matryc, w tym dopasowanych do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta, u podmiotów zewnętrznych. W sytuacji matrycy o niestandardowym kształcie dedykowanej dla celów produkcji danego typu profili (o niestandardowych kształtach) przeznaczonych dla konkretnego (zindywidualizowanego) klienta, nie istnieje możliwość wykorzystania takiej matrycy w innym procesie produkcyjnym dedykowanym innemu klientowi (niniejsze wynika niekiedy m.in. nawet z postanowień umownych uzgodnionych z danym klientem).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty