Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.526.2024.1.MF
Dotyczy ustalenia, czy limit 150 000,00 zł może być osobno naliczony dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingowe) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu na własność.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 września 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy limit 150 000,00 zł może być osobno naliczony dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingowe) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu na własność.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
(...) Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką prawa handlowego, która na podstawie Aktu Notarialnego (…) z (…) została przekształcona z (...) Spółka Akcyjna z siedzibą w (…), wpisanej do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy (…).
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest m.in. (…)
W dniu (…) Spółka zawarła umowę leasingu operacyjnego nr (…) na samochód osobowy wraz z opłatą końcową (cena wykupu określoną przez Finansującego na kwotę (…)) za cenę nabycia przedmiotu leasingu (…) netto.
Przedmiotowy samochód jest samochodem osobowym w myśl art. 4a pkt 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zgodnie z harmonogramem na przedmiotową wartość nabycia samochodu składają się następujące opłaty:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty