Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2018, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.35.2018.1.OS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.35.2018.1.OS
W zakresie prawa do odliczenia w związku z realizacją projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 stycznia 2018 r. (data wpływu 18 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. .
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina - jednostka samorządu terytorialnego, wchodząca w skład Porozumienia Miasta Z., Gminy B., Gminy Bi., Gminy K. oraz Powiatu L. z dnia 12.10.206 r. o współpracy w zakresie realizacji projektu wraz z Partnerami: Miastem Z., Gminą B., Gminą Bi., oraz Powiatem L. realizuje projekt ... w ramach Działania 2.1 Cyfrowe L., współfinansowany z EFRR w ramach RPO W. na lata 2014-2020. W projekcie m. Z. pełni rolę Lidera, odpowiedzialnego za reprezentowanie wszystkich Partnerów przed IZ, zawarcie umowy o dofinansowanie i jej prawidłową realizację, rozliczenie finansowe i rzeczowe projektu, w tym przedstawianie wniosków o płatność, wniesienie zabezpieczenia prawidłowej realizacji umowy o dofinansowanie projektu (jeśli będzie wymagane), działania związania z promocją, informacją oraz kontrolą projektu, koordynowanie (w tym monitorowanie i nadzorowanie) prawidłowości działań Partnerów przy realizacji zadań zawartych w projekcie, wsparcie Partnerów w realizacji powierzonych zadań, zapewnienie prawidłowości operacji finansowych, w szczególności poprzez wdrożenie systemu zarządzania i kontroli finansowej projektu, zapewnienie zachowania zasady trwałości projektu. Głównym celem projektu jest zwiększenie możliwości wykorzystania przez obywateli i przedsiębiorców wysokiej jakości elektronicznych usług publicznych w relacjach z Urzędem Miasta Z., Urzędem Gminy B., Urzędem Gminy Bi., Urzędem Gminy K. oraz Starostwem Powiatowym w L. Działania objęte projektem pozwolą rozszerzyć istniejącą ofertę e-usług publicznych świadczonych przez ww. Urzędy, co przyczyni się do zwiększenia stopnia ich wykorzystania. Wzrost liczby usług publicznych stanowi wsparcie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, a co za tym idzie zwiększenie uczestnictwa obywateli w życiu publicznym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty