09.02.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.02.2018, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.822.2017.1.MP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.822.2017.1.MP

opodatkowanie na zasadach odwrotnego obciążenia nabycia przez Wnioskodawcę terminali mobilnych (tabletów)

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 grudnia 2017 r. (data wpływu 12 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania na zasadach odwrotnego obciążenia nabycia przez Wnioskodawcę terminali mobilnych (tabletów) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 grudnia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania na zasadach odwrotnego obciążenia nabycia przez Wnioskodawcę terminali mobilnych (tabletów).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podmiotem działającym na podstawie przepisów ustawy o działalności leczniczej, którego organem założycielskim jest Powiat O.

Wnioskodawca jest zarejestrowany dla celów podatku VAT jako podatnik VAT czynny.

W dniu 29 września 2017 r. Wnioskodawca po przeprowadzeniu przetargu w trybie przetargu nieograniczonego zawarł z oferentem (dostawcą) umowę sprzedaży. Przedmiotem umowy była dostawa na rzecz Wnioskodawcy sprzętu komputerowego do SWD PRM dla zespołów ratownictwa medycznego w postaci terminalu mobilnego (tablet) wraz ze stacją dokującą (ładowarka). Na podstawie umowy Wnioskodawca nabył 5 sztuk terminali mobilnych (masa

W związku z dokonaną dostawą dostawca wystawił fakturę VAT, w której wskazał jako przedmiot dostawy: terminal mobilny (tablet). Cena jednostkowa tabletu to 9.400 zł netto (wartość netto całego zamówienia 47000 zł). Dostawca, również podatnik VAT czynny, wskazaną kwotę powiększył o kwotę podatku VAT wg stawki 23%. Nabyte towary zgrupowane są w PKWiU 26.20.11.0. Wnioskodawca wyjaśnił, iż nabyte terminale mobilne (tablety) posiadają ekran dotykowy i służą przetwarzaniu danych. Zgodnie ze specyfikacją zawartą w formularzu cenowym urządzenia posiadają procesor Intel i5-5200U, pamięć operacyjną 4GB RAM, dysk twardy 128GB SSD, wbudowany głośnik oraz mikrofon, przekątną ekranu 11.6", 2 wejścia USB, kartę Ethernet, wbudowany GPS, system Microsoft Windows 7 Professional, slot na kartę SIM, moduł transmisji danych GSM 3G (HSPA), stację dokującą umożliwiającą ładowanie w samochodzie. Zgodnie z informacjami posiadanymi przez Wnioskodawcę (po sprawdzeniu m.in. danych w porównywarkach cenowych np. ceneo.pl) powyższe parametry spełniają także inne tablety wiodących firm jak Samsung, Lenovo, Apple. Wnioskodawca nabył przedmiotowe terminale mobilne (tablety) w celach związanych z ratownictwem medycznym (terminale są montowane w karetkach pogotowia ratunkowego). Pracuje na nich system SWD PRM (System Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego). Tablety przy pomocy stacji dokujących są zainstalowane w ambulansach i spięte z ich instalacjami - np. elektryczną, celem zapewnienia zasilania. W razie potrzeby są one używane poza karetkami. Działanie systemu polega na przyjmowaniu w formie elektronicznej poprzez łączność GSM zgłoszeń od dysponenta wojewódzkiego pogotowia ratunkowego w Krakowie. Zespoły wyjazdowe po przyjęciu zgłoszenia wypełniają w formie elektronicznej kartę podjętych czynności ratunkowych/medycznych oraz zmieniają ich status.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne