Interpretacja indywidualna z dnia 11.08.2017, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.100.2017.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.100.2017.1.JG
W zakresie powstania przychodu u wspólnika spółki dzielonej w wyniku podziału spółki dzielonej przez wydzielenie do spółki nowo zawiązanej zespołu składników majątkowych i osobowych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2017 r. (data wpływu 14 czerwca 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 20 czerwca 2017 r. (data wpływu 27 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu u wspólnika spółki dzielonej w wyniku podziału spółki dzielonej przez wydzielenie do spółki nowo zawiązanej zespołu składników majątkowych i osobowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu u wspólnika spółki dzielonej w wyniku podziału spółki dzielonej przez wydzielenie do spółki nowo zawiązanej zespołu składników majątkowych i osobowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
S. sp. z o.o. (dalej: S. lub Spółka Dzielona) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT) od całości osiąganych dochodów.
Wspólnikami S. są L. S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu (będąca luksemburskim rezydentem podatkowym) posiadająca 99,9% udziałów w S. (czyli Wnioskodawca/Wspólnik 1) oraz N. BV z siedzibą w Holandii (będąca holenderskim rezydentem podatkowym) posiadająca 0,1% udziałów w S. (dalej: Wspólnik 2; łącznie: Wspólnicy).
Przedmiotem działalności S. zgodnie z umową spółki jest m.in. działalność związana z pakowaniem, sprzedaż detaliczna i hurtowa opakowań przemysłowych i konsumpcyjnych, a także prowadzenie produkcji dotyczącej wszelkiego rodzaju opakowań przemysłowych i konsumpcyjnych z papieru, tworzyw sztucznych, drewna, metali lekkich.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty