Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2017, sygn. 0112-KDIL5.4010.30.2017.3.EK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL5.4010.30.2017.3.EK
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia podatkowych skutków połączenia dla spółki przejmującej; powstania przychodu podatkowego dla spółki dzielonej w związku z podziałem przez wydzielenie.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 marca 2017 r. (data wpływu 22 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- określenia podatkowych skutków połączenia dla spółki przejmującej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) jest prawidłowe;
- powstania przychodu podatkowego dla spółki dzielonej w związku z podziałem przez wydzielenie (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 8 czerwca 2017 r. (data wpływu 19 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący:
- podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- określenia podatkowych skutków połączenia dla spółki przejmującej,
- powstania przychodu podatkowego dla spółki dzielonej w związku z podziałem przez wydzielenie,
- powstania przychodu podatkowego dla Spółki Nowo Zawiązanej w związku z podziałem przez wydzielenie;
- podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podziału spółki występujących po stronie wspólników spółki.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca Sp. z o.o. jest spółką mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Udziałowcami Wnioskodawcy są dwie osoby fizyczne posiadające po 50% udziału w kapitale zakładowym Spółki. Wnioskodawca zamierza dokonać znaczących zmian organizacyjnych, szczegółowo opisanych poniżej, a polegających w pierwszym etapie na skorzystaniu z procedury połączenia spółek, a następnie jej podziału przez wydzielenie poprzez zawiązanie nowej spółki, wraz z jednoczesnym rozdzieleniem udziałów obu wspólników.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty