04.03.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2016, sygn. ITPB4/4511-653/15/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/4511-653/15/KW

Czy kosztem uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży tych Akcji, które stanowić będą własność Spółki Jawnej jako następcy prawnego SPV będzie dla Wnioskodawcy jako wspólnika Spółki Jawnej wartość nominalna udziałów, jakie SPV przekaże Udziałowcowi, w zamian za wniesiony przez niego do SPV wkład niepieniężny (aport) w postaci Akcji, a koszt ten będzie Wnioskodawcy przypisany proporcjonalnie do posiadanego przez Wnioskodawcę udziału w zysku Spółki Jawnej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 grudnia 2015 r. (data wpływu 8 grudnia 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 lutego 2015 r. (data wpływu 25 lutego 2016 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży akcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży akcji. Wniosek uzupełniono w dniu 25 lutego 2016 r.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

Wnioskodawca jest udziałowcem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej określana jako: SPV), która w przyszłości może zostać przekształcona w spółkę jawną. Z uwagi na fakt, że SPV przechodzi obecnie proces podwyższania kapitału zakładowego, należy wskazać, iż na dzień składania niniejszego wniosku Wnioskodawcy przysługuje 18 udziałów SPV, stanowiących 18% kapitału zakładowego SPV oraz uprawniających do takiego samego procentu głosów na zgromadzeniach wspólników SPV, przy czym po dokonaniu podwyższenia kapitału zakładowego Wnioskodawcy przysługiwać będzie 18 udziałów SPV, stanowiących ok. 0,004% kapitału zakładowego SPV oraz uprawniających do takiego samego procentu głosów na zgromadzeniach wspólników SPV.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne