Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2015, sygn. IBPB-1-3/4510-191/15/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-3/4510-191/15/IZ
Czy poniesione koszty opisane w stanie faktycznym oraz w zdarzeniu przyszłym (winno być w zdarzeniu przyszłym) w pozycji Koszty Ogólne, tj. koszty, które nie są związane w inwestycją w ten sposób, że ich poniesienie warunkuje realizację inwestycji oraz koszty ponoszone po zakończeniu inwestycji jako koszty pośrednie działalności Spółki, powinny być ujmowane jako koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 27 kwietnia 2015 r. (data wpływu do tut. BKIP 29 kwietnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków opisanych w pozycji Koszty Ogólne (pytanie oznaczone we wniosku nr 3) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2015 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków opisanych w pozycji Koszty Ogólne.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Polski. Wnioskodawca jest spółką celową powołaną wyłącznie w celu realizacji inwestycji polegającej na budowie Farmy Wiatrowej. Farma Wiatrowa budowana przez Wnioskodawcę składać się będzie z kilkunastu elektrowni wiatrowych oraz infrastruktury elektroenergetycznej. Turbina Wiatrowa jest zespołem mechaniczno-elektrycznym, w którego skład wchodzą następujące podstawowe elementy: wirnik oraz gondola służące do zamiany energii kinetycznej wiatru na energię elektryczną. Te elementy są posadowione na wieży stalowej zbudowanej z segmentów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty