Interpretacja indywidualna z dnia 28.09.2015, sygn. ILPB4/4510-1-328/15-3/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/4510-1-328/15-3/ŁM
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, czy wydzielana część majątku, jak i majątek pozostający w spółce dzielonej stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 24 czerwca 2015 r. (data wpływu 29 czerwca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia, czy wydzielana część majątku, jak i majątek pozostający w spółce dzielonej stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 czerwca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- określenia, czy wydzielana część majątku, jak i majątek pozostający w spółce dzielonej stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa,
- skutków podatkowych podziału spółki dzielonej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, prowadzącym podstawową działalność gospodarczą w zakresie kopalnictwa rud miedzi oraz produkcji z tych rud miedzi i innych metali, która to działalność podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Wnioskodawca jest spółką dominującą w grupie kapitałowej (dalej: GK). W ramach realizowanego procesu restrukturyzacyjnego GK, podjął decyzję o podziale jednej ze spółek kapitałowych Spółki − spółki (dalej: spółka dzielona), w której Wnioskodawca posiada 100% udziałów nieprzerwanie od daty jej powstania, tj. od 1998 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty