11.02.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2015, sygn. ILPP1/443-1047/14-2/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1047/14-2/TK

Podatek od towarów i usług w zakresie uznania transakcji darowizny przedsiębiorstwa za czynność niepodlegającą opodatkowaniu tym podatkiem.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 6 listopada 2014 r. (data wpływu 12 listopada 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji darowizny przedsiębiorstwa za czynność niepodlegającą opodatkowaniu tym podatkiem jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 listopada 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji darowizny przedsiębiorstwa za czynność niepodlegającą opodatkowaniu tym podatkiem.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni, jako osoba fizyczna prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą A. Prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach swojej działalności zajmuje się handlem różnego rodzaju czyścikami ekologicznymi. Siedziba firmy znajduje się w mieszkaniu prywatnym Zainteresowanej. W skład przedsiębiorstwa wchodzą: towary (czyściki) w ilościach niewymagających wynajmowania powierzchni magazynowych (są sprzedawane na bieżąco), środki trwałe (dwa samochody osobowe) oraz wyposażenie w postaci zestawu komputerowego, monitora oraz urządzenia wielofunkcyjnego. Wnioskodawczyni nie zatrudnia pracowników. Do realizowania działalności gospodarczej nie są konieczne koncesje i zezwolenia. Z kontrahentami nie łączą Zainteresowanej umowy cywilnoprawne. Swoje zobowiązania, związane z działalnością gospodarczą, reguluje na bieżąco nie posiada z tego tytułu żadnych zaległości.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne