Interpretacja indywidualna z dnia 01.04.2015, sygn. ILPP4/443-669/14-5/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-669/14-5/ISN
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz w zakresie ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote dla dostawy gazu przewodowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2014 r. (data wpływu 29 grudnia 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 3 marca 2015 r. (data wpływu 9 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz w zakresie ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote dla dostawy gazu przewodowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz w zakresie ustalenia właściwego kursu do przeliczenia waluty obcej na złote dla dostawy gazu przewodowego. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 3 marca 2015 r. (data wpływu 9 marca 2015 r.) o informacje doprecyzowujące opis sprawy, brakujący podpis osoby upoważnionej do występowania w imieniu Spółki z wnioskiem o interpretację indywidualną oraz brakującą opłatę.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT i pośredniczącym podmiotem gazowym, potwierdzonym przez urząd celny. Zainteresowany zawarł umowę na dostawę gazu w systemie gazowym z kontrahentem niemieckim posiadającym NIP unijny. Gaz dostarczany jest z Niemiec poprzez sieć dystrybucji do miejscowości w Polsce. Za dostawę gazu Spółka otrzymuje od kontrahenta fakturę. Gaz przeznaczony jest do dalszej odsprzedaży lub zużycia własnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty