09.05.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.05.2014, sygn. IPPP1/443-216/14-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-216/14-2/ISZ

W przypadku, gdy faktura będzie zawierała jakiego okresu rozliczeniowego dotyczy, to bez względu na jego długość 30 czy też 31 dni, w informacji sytuacji gdy Spółka wystawi ją nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano usługę oraz nie wcześniej, niż 30. dnia przed otrzymaniem, całości lub części zapłaty przed wykonaniem usługi faktura ta będzie wystawiona w terminie, zgodnie z art. 106i ust. 1 i 7 z uwzględnieniem ust. 8 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2014 r. (data wpływu 24 lutego 2014 r.) , o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  1. określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych usług - jest nieprawidłowe.
  2. określenia prawidłowego momentu wystawiania faktur - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego określenia prawidłowego momentu wystawiania faktur dla świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, B. zapewnia firmom (dalej: Klienci) kompleksowe rozwiązania z zakresu pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Rozwiązania te polegają na udzielaniu pracownikom Klienta prawa do uczestnictwa w określonych zajęciach sportowych/rekreacyjnych lub prawa wstępu na określone obiekty sportowe przez określony okres czasu. Korzystanie z powyższych form aktywności przyjmuje formę uczestnictwa w tzw. programie M.. Zgodnie z zasadami funkcjonowania programu, uczestniczący w nim pracownik Klienta otrzymuje specjalną imienną kartę, która uprawnia go do wstępu na określone obiekty sportowo-rekreacyjne oraz do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach sportowych, bądź do korzystania z wybranego pakietu zakupionego przez Klienta.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne