Interpretacja indywidualna z dnia 06.05.2014, sygn. IPPB5/423-1195/12/14-5/S/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-1195/12/14-5/S/KS
Czy Spółka jest uprawniona do zaliczania do kosztów podatkowych wydatki ponoszone na zakup standardowych przekąsek, posiłków, napojów, serwowanych zwyczajowo w trakcie spotkań biznesowych niezależnie od miejsca, w którym się one odbywają, tj. zarówno poza siedzibą Spółki (np. w lokalu gastronomicznym) albo w jej siedzibie?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa(Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów, uwzględniając prawomocny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 listopada 2013 r., sygn. akt III SA/Wa 1410/13 (data wpływu 14 marca 2014 r.) stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 23 listopada 2012 r. (data wpływu 3 grudnia 2012 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na zakup przekąsek, posiłków i napojów podawanych w trakcie spotkań biznesowych zarówno w siedzibie Spółki, jak i poza nią jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 grudnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na zakup przekąsek, posiłków i napojów podawanych w trakcie spotkań biznesowych zarówno w siedzibie Spółki, jak i poza nią.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Sp. z o. o. (Spółka) prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której m.in. wykonuje monopol państwa w zakresie organizacji gier liczbowych i loterii pieniężnych (jest to podstawowa działalność Spółki), organizuje gonitwy końskie na dzierżawionym przez siebie torze wyścigów konnych, wykorzystuje komercyjnie ośrodki wczasowo konferencyjne będące jej własnością. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w skali całego kraju. Przykładowo, działalność Spółki związana z wykonaniem monopolu Państwa oparta jest na sieci agentów przedsiębiorców, a więc osób będących sprzedawcami produktów Spółki posiadających miejsce wykonywania działalności w lokalizacjach znajdujących się na terenie praktycznie całej Polski.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty