18.03.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2014, sygn. IPPP3/443-1177/13-2/MKw, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1177/13-2/MKw

opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanych premii pieniężnych oraz uznania otrzymanej premii pieniężnej za rabat oraz sposobu ich udokumentowania.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r., w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2013 r. (data wpływu 20 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanych premii pieniężnych jest prawidłowe,
  • nieuznania otrzymanej premii pieniężnej za rabat oraz sposobu ich udokumentowania - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanych premii pieniężnych oraz sposobu ich udokumentowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (Wnioskodawca) istnieje na polskim rynku od grudnia 2000 roku. W ramach swojej działalności gospodarczej firma oferuje pełnoobsługowe zarządzanie flotą samochodów służbowych oraz usługi leasingu operacyjnego. W ramach swojej zarejestrowanej działalności gospodarczej firma świadczy również usługi wynajmu samochodów.

W celu realizacji zasadniczego przedmiotu swojej działalności, Wnioskodawca współpracuje z następującymi podmiotami: serwisami oponiarskimi, hurtowniami oponiarskimi, producentami opon oraz serwisami mechanicznymi i blacharsko-mechanicznymi, a także z firmami zajmującymi się wynajmem samochodów oraz przygotowaniem samochodów używanych do sprzedaży. W przypadku serwisów oponiarskich przedmiotem umów jest sprzedaż opon przez serwis na rzecz Wnioskodawcy, a także świadczenie usług dotyczących opon (kół) użytkowanych w pojazdach będących własnością lub będących w zarządzaniu Wnioskodawcy w zakresie napraw ogumienia i felg, wymiany sezonowej oraz przechowalni sezonowej opon. Natomiast w przypadku hurtowni oponiarskich oraz producentów opon, Wnioskodawca dokonuje zakupu opon.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne