17.06.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2014, sygn. IBPP2/443-274/14/ICz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-274/14/ICz

Czy faktury elektroniczne mogą być przechowywane w dowolnym formacie elektronicznym w formie zbioru bazy danych zarchiwizowanych w elektronicznym archiwum w sposób określony w art. 112a ust. 1 Ustawy o VAT tzn. w podziale na okresy rozliczeniowe oraz zapewniając łatwe ich odszukanie oraz autentyczność pochodzenia, integralność treści i ich czytelność oraz w którym momencie Spółka będzie uprawniona do rozpoznania zmniejszenia kwoty podatku należnego - wynikającego z e-faktury korygującej in minus, po wdrożeniu opisanego elektronicznego modelu przesyłania e-faktur.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 marca 2014r. (data wpływu 18 marca 2014r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • uznania czy faktury elektroniczne mogą być przechowywane w dowolnym formacie elektronicznym w formie zbioru bazy danych zarchiwizowanych w elektronicznym archiwum w sposób określony w art. 112a ust. 1 Ustawy o VAT tzn. w podziale na okresy rozliczeniowe oraz zapewniając łatwe ich odszukanie oraz autentyczność pochodzenia, integralność treści i ich czytelność jest prawidłowe;
  • wskazania w którym momencie Spółka będzie uprawniona do rozpoznania zmniejszenia kwoty podatku należnego - wynikającego z e-faktury korygującej in minus, po wdrożeniu opisanego elektronicznego modelu przesyłania e-faktur jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 marca 2014r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czy faktury elektroniczne mogą być przechowywane w dowolnym formacie elektronicznym w formie zbioru bazy danych zarchiwizowanych w elektronicznym archiwum w sposób określony w art. 112a ust. 1 Ustawy o VAT tzn. w podziale na okresy rozliczeniowe oraz zapewniając łatwe ich odszukanie oraz autentyczność pochodzenia, integralność treści i ich czytelność oraz wskazania w którym momencie Spółka będzie uprawniona do rozpoznania zmniejszenia kwoty podatku należnego - wynikającego z e-faktury korygującej in minus, po wdrożeniu opisanego elektronicznego modelu przesyłania e-faktur.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne