Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2014, sygn. ILPB4/423-28/14-3/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-28/14-3/DS
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwestii związanych z amortyzacją rurociągu, oraz kwestii związanych z amortyzacja kotła.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością reprezentowanej przez pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2014 r. (data wpływu 16 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- kwestii związanych z amortyzacją rurociągu - jest prawidłowe,
- kwestii związanych z amortyzacją kotła:
- w części odnoszącej się do ustalenia stawki amortyzacyjnej - jest nieprawidłowe,
- w części odnoszącej się do dokonania korekty - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- kwestii związanych z amortyzacją rurociągu,
- kwestii związanych z amortyzacja kotła.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą, która polega na produkcji pianki i materacy piankowych.
Na chwilę obecną Spółka jest właścicielem kompleksu budynków, na który składa się m.in. tzw. hala sezonowni (dalej Hala Sezonowni lub HS). Jest to hala, w której składowane (leżakowane) są bloki pianki na specjalnych regałach. Pianka, po jej wylaniu (w hali obok), ma postać bloku o długości do 30 m. Jest to prostopadłościan o różnych wymiarach. Średnio waga jednego bloku to ok. 5 ton. W Hali Sezonowni, dokąd trafia blok (z hali, w której został wylany), zamontowane są regały przeznaczone do leżakowania bloków. Leżakowanie stanowi istotny element cyklu produkcyjnego. Zanim jednak pianka (blok) będzie się nadawała do skrojenia na mniejsze bloki (tj. na materace), musi leżakować i dojrzewać w ściśle określonych warunkach. Z tego powodu bardzo istotne jest, aby w Hali Sezonowni panowała ściśle określona, zadana, temperatura. Koniecznym jest także, aby w HS miał miejsce odpowiedni dla potrzeb leżakowania proces cyrkulacji powietrza. Z tego też względu w Hali Sezonowni, we wrześniu 2012 r., ukończono montaż specjalnej instalacji (dalej: Instalację Recyrkulacji), której wiodącą funkcją jest podgrzanie, wtłoczenie ciepłego powietrza do HS, odebranie nadmiernie podgrzanego powietrza, zmieszanie z powietrzem zimnym świeżo zaciągniętym z zewnątrz hali, tak aby wtłoczyć ponownie powietrze ciepłe o ściśle określonej temperaturze.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty