Interpretacja indywidualna z dnia 01.03.2013, sygn. IPPB3/423-986/12-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-986/12-2/MS
Czy Spółka postępuje prawidłowo, wyliczając wysokość podatku dochodowego od osób prawnych za dany rok podatkowy na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych, stosując w odniesieniu do części zamiennych zasadę wyrażoną w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości?
Czy wydatki remontowe, obejmujące koszty zakupu części zamiennych lub usług obcych wykorzystywanych dla potrzeb przeprowadzanych remontów generalnych (kapitalnych), rozliczane w oparciu o uregulowania ustawy o rachunkowości w dłuższym okresie czasu (przez okres cyklu międzyremontowego, do planowanego następnego remontu) poprzez czynne rozliczenia międzyokresowe kosztów i odnoszone (księgowane) w ratach miesięcznych w ciężar kosztów w ujęciu rachunkowym, powinny być w sposób analogiczny zaliczane do kosztów uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28.11.2012r. (data wpływu 03.12.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania kosztów podatkowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 03.12.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania kosztów podatkowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o. (Spółka) zajmuje się produkcją i sprzedażą płatków śniadaniowych. W toku prowadzonej działalności, Spółka wykorzystuje szereg posiadanych maszyn i urządzeń stanowiących środki trwałe. W celu zapewnienia ciągłości produkcji, przeprowadzane są konieczne naprawy oraz remonty posiadanych maszyn i urządzeń. W tym celu, Spółka dokonuje zakupu usług obcych oraz części zamiennych, przy czym zakupy części zamiennych dokonywane są:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty