12.03.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2013, sygn. IPPB2/436-8/13-2/MZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-8/13-2/MZ

Zakres skutków podatkowych przeniesienia na Wnioskodawcę własności zabudowanej nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 03.01.2013 r. (data wpływu 07.01.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia na Wnioskodawcę własności zabudowanej nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 07.01.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia na Wnioskodawcę własności zabudowanej nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej, istniejącej od 2008 roku. Wnioskodawca wniósł do spółki wkład niepieniężny w postaci prowadzonego przez siebie jednoosobowo przedsiębiorstwa, na które składał się zespół składników materialnych i niematerialnych w rozumieniu art. 55 kodeksu cywilnego, w tym również nieruchomości. Wartość udziału kapitałowego wspólnika, który wniósł aport wynosiła 3.200.000 złotych. Z tego tytułu wspólnikowi przysługiwało 90% udziału w zysku. Spółka aktualnie jest właścicielem kilku nieruchomości nieruchomości lokalowej oraz zabudowanej nieruchomości gruntowej, jak również spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego. Wszystkie nieruchomości spółka wykorzystuje do działalności gospodarczej. Spółka prowadzi trzy rodzaje, odmiennych od siebie działalności, co z uwagi na ich rozwój staje się coraz bardziej uciążliwe pod względem formalno-prawno-księgowym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne