27.08.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.08.2013, sygn. ILPP1/443-466/13-4/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-466/13-4/NS

Brak prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności, które zostały wniesione aportem do Spółki w ramach przedsiębiorstwa spółki z o.o.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2013 r. (data wpływu 31 maja 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 19 lipca 2013 r. (data wpływu 25 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności, które zostały wniesione aportem do Spółki w ramach przedsiębiorstwa spółki z o.o. jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności, które zostały wniesione aportem do Spółki w ramach przedsiębiorstwa spółki z o.o. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 19 lipca 2013 r. (data wpływu 25 lipca 2013 r.) o dane osoby, która w imieniu Wnioskodawcy złożyła podpis na wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej oraz o wskazanie przedmiotu wniosku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

X Spółka Akcyjna (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest podmiotem zajmującym się produkcją stolarki okiennej i drzwiowej. Wnioskodawca jest (i był na moment dokonania korekty) czynnym podatnikiem VAT. W roku 2011 do Spółki został wniesiony aport w postaci przedsiębiorstwa Y Sp. z o.o. NIP (). Na przedsiębiorstwo składały się m. in. prawa własności ruchomości, prawa wynikające z umów najmu oraz inne prawa zbywalne związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, wierzytelności i środki pieniężne, zobowiązania oraz inwestycje w toku związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, licencje i prawo do znaku słowno-graficznego. Przedmiotem aportu do Spółki były m. in. wierzytelności przysługujące wnoszącemu aport w postaci przedsiębiorstwa względem C Sp. z o.o. (dalej: Kontrahent C).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne