Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2012, sygn. PT8/033/251/869/PSG/12/PT-861, Minister Finansów, sygn. PT8/033/251/869/PSG/12/PT-861
zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących
ZMIANA INTERPRETACJI INDYWIDUALNEJ
Na podstawie art. 14e § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749) Minister Finansów, wobec stwierdzenia nieprawidłowości interpretacji indywidualnej z dnia 22 września 2009 r. nr IPPP2/443-787/09-2/AZ, wydanej w imieniu Ministra Finansów, przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, na wniosek z dnia 14 lipca 2009 r. (data wpływu 17 lipca 2009 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, zmienia ww. interpretację z urzędu stwierdzając, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione w ww. wniosku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lipca 2009 r. do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie wpłynął ww. wniosek z dnia 14 lipca 2009 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka dokonuje sprzedaży wysyłkowej za pomocą internetu na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, na rzecz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz na rzecz osób prawnych. Spółka dokonuje sprzedaży głównie asortymentu z zakresu elektroniki użytkowej, sprzętu RTV-AGD. Każda transakcja sprzedaży rejestrowana jest w kasie fiskalnej, jednocześnie powstają paragon fiskalny i faktura VAT dla każdego klienta bez względu na jego formę prawną. Paragon fiskalny rejestrowany jest w kasie rejestrującej sprzedaż, natomiast faktura VAT ewidencjonowana jest w systemie finansowo-księgowo-magazynowym. W wyniku takiej praktyki każdy z klientów wraz z przesyłką z towarem otrzymuje fakturę VAT, natomiast wydrukowane paragony fiskalne pozostają w Spółce. Dostarczanie przesyłek odbywa się za pomocą kuriera oraz poprzez odbiór osobisty w punktach odbioru osobistego. Zapłata za przesyłki w całości dokonywana jest za pośrednictwem poczty lub banku na rachunek bankowy podatnika.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty