Interpretacja indywidualna z dnia 28.12.2012, sygn. IPPP3/443-1016/12-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1016/12-2/KT
Opodatkowanie i dokumentowanie usług świadczonych na rzecz poczty zagranicznej - miejsce świadczenia usług, wystawianie faktur, wykazanie usług deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej, zastosowania właściwego kursy do przeliczenia waluty, moment powstania obowiązku podatkowego oraz uznanie oświadczenia kontrahenta za wystarczający dokument potwierdzający stawkę podatku.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24.09.2012 r. (data wpływu 01.10.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania usług świadczonych na rzecz B.
- w części dotyczącej miejsca świadczenia usług, sposobu wystawienia faktury, wykazania przedmiotowych usług w poz. 22 deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej oraz zastosowania właściwego kursy do przeliczenia waluty - jest prawidłowe,
- w części dotyczącej momentu powstania obowiązku podatkowego dla tych usług, wykazania ich w poz. 21 deklaracji VAT-7 oraz uznania oświadczenia kontrahenta za wystarczający dokument potwierdzający stawkę podatku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 01.10.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania usług świadczonych na rzecz B.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (Wnioskodawca, X.) w ramach prowadzonej działalności świadczy usługi w postaci dostarczania do Wielkiej Brytanii polskich ładunków z przesyłkami ekonomicznymi i z paczkami ekonomicznymi adresowanymi do Wielkiej Brytanii. W tym celu Wnioskodawca uruchomił stały kurs samochodowy. Samochód P. wyjeżdża raz w tygodniu ze S. i zawozi polskie ekonomiczne ładunki listowe do brytyjskiego urzędu wymiany w Langley, a potem kieruje się do drugiego brytyjskiego urzędu wymiany w C., gdzie dowozi polskie ekonomiczne ładunki paczkowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty