Interpretacja indywidualna z dnia 10.12.2012, sygn. IPPP1/443-944/12-3/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-944/12-3/AP
Czy opisane w stanie faktycznym przychody wynikające z faktu posiadania papierów wartościowych utrzymywanych do terminu zapadalności, które nie są nabywane przez Bank w celach handlowych (zaliczane są do aktywów Banku), powinny być uwzględniane dla celów ustalania obrotu VAT oraz kalkulacji współczynnika struktury sprzedaży (WSS)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Banku, przedstawione we wniosku z dnia 24 września 2012 r. (data wpływu 28 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uwzględniania dla celów ustalania obrotu oraz kalkulacji współczynnika struktury sprzedaży przychodów wynikających z faktu posiadania papierów wartościowych utrzymywanych do terminu zapadalności, które nie są nabywane przez Bank w celach handlowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 września 2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uwzględniania dla celów ustalania obrotu oraz kalkulacji współczynnika struktury sprzedaży przychodów wynikających z faktu posiadania papierów wartościowych utrzymywanych do terminu zapadalności, które nie są nabywane przez Bank w celach handlowych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Bank X działając na podstawie stosownego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego oraz zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72 poz. 665 ze zm. zwanej dalej: Prawo bankowe), świadczy za wynagrodzeniem szereg usług finansowych na rzecz klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, na które składają się czynności wymienione w treści art. 5 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 6 ust. 1 Prawa bankowego (zwanych dalej: czynnościami bankowymi).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty