16.10.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.10.2012, sygn. IPPP1/443-907/12-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-907/12-2/MPe

w zakresie terminu rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18.09.2012 r. (data wpływu 21.09.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21.09.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

X sp. z o.o. (X lub Spółka) jest podmiotem prowadzącym działalność w sektorze medialnym. Głównym źródłem przychodów Spółki są usługi udostępniania produktów reklamowych na antenach programów (kanałów) telewizyjnych nadawców telewizyjnych, w tym X S.A. (dalej: X). Sprzedaż usług świadczonych przez X jest dokumentowana fakturami VAT, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W toku prowadzonej działalności gospodarczej Spółka niejednokrotnie dokonuje zwiększenia podstawy opodatkowania dla danej transakcji w stosunku do podstawy określonej na pierwotnie wystawionej fakturze VAT już po zrealizowaniu transakcji i po wystawieniu dokumentującej ją faktury VAT. Zwiększenie podstawy opodatkowania może być wynikiem ustaleń biznesowych poczynionych z danym kontrahentem (negocjacje cen), uzyskania już po wystawieniu faktury VAT szczegółowych informacji o rzeczywistym zakresie i charakterze usług świadczonych w danym okresie rozliczeniowym, a mających wpływ na wartość sprzedaży lub cenę, czy też wreszcie może być prostowaniem pomyłek lub być spowodowana innymi przyczynami, pojawiającymi się w toku bieżącej działalności.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne