Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2012, sygn. IPPP2/443-1130/11-4/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1130/11-4/IZ
Dotyczy stawki podatku dla montażu bram garażowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27.09.2011 r. (data wpływu 28.09.2011 r.), uzupełnionym na wezwanie tut. Organu z dnia 12.12.2011 r., pismem z dnia 22.12.2011 r. (data wpływu 23.12.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla montażu bram garażowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28.09.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług dotyczący stawki podatku dla montażu bram garażowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży m.in.. stolarki okiennej, stolarki drzwiowej (wewnętrznej zewnętrznej) oraz bram garażowych, a także wykonuje usługi montażu bram garażowych i innych akcesoriów stolarki drzwiowej i okiennej (którymi również handluje). Usługa montażu świadczona jest wyłącznie na rzecz podmiotów, które dokonały zakupu stolarki lub bramy garażowej od Spółki. Spółka w zakresie montażu stolarki (okiennej lub drzwiowej) czy bram garażowych korzysta z usług zewnętrznych podwykonawców (firm montażowych). Usługi budowlano-montażowe świadczone są przez Spółkę w lokalach mieszkalnych oraz w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Wykonywane usługi budowlano- montażowe podlegają między innymi na montażu bram garażowych w budynkach mieszkalnych. Bramy garażowe montowane są w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, gdzie część garażowa łączy się z częścią mieszkalną przez wspólną ścianę boczną z wejściem do domu, lub garaż znajduje się w części podziemnej budynku i łączy się z częścią mieszkalną przez wspólny strop. Część garażowa w wyżej określonych budynkach stanowi integralną część domu, jest jego częścią składową. Spółka zawiera umowy z kontrahentami (Inwestorami, Generalnymi Wykonawcami) na wykonanie usługi tj. wykonanie robót budowlano - montażowych, polegających na dostawie i montażu bram garażowych. Na podstawie powyższej umowy następuje fakturowanie usługi w kwocie łącznej, jedną pozycją, bez wyodrębnienia montowanych towarów i montażu tych towarów. Roboty budowlano-montażowe realizowane są przez zewnętrznych podwykonawców (którym Spółka podzleca wykonanie samej usługi montażu). Podwykonawca wystawia Spółce faktury za wykonane usługi polegające na montażu bram garażowych w budynkach jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Na dzień dzisiejszy Spółka za usługę budowlano-montażową polegającą na dostawie i montażu bram garażowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego nalicza 23% stawkę podatku VAT. Usług są wykonywane w garażach, które są częścią domu jednorodzinnego i wielorodzinnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty