12.12.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2012, sygn. IBPBI/2/423-1168/12/MO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1168/12/MO

Czy Oddział będzie stanowił zakład w rozumieniu polsko-rumuńskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 07 września 2012 r. (data wpływu do tut. BKIP 12 września 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy Oddział będzie stanowił zakład w rozumieniu polsko-rumuńskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2012 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy Oddział będzie stanowił zakład w rozumieniu polsko-rumuńskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka oferuje klientom instrumenty rynku F.- pochodne instrumenty finansowe typu CFD (contract for differences - kontrakty różnicowe) dla poszczególnych par walutowych, indeksów giełdowych oraz cen surowców, pozwalających klientom spekulować na rynkach walutowym, surowcowym oraz rynkach akcji (indeksy giełdowe). Zawieranie transakcji wymaga złożenia przez klienta depozytu zabezpieczającego w Spółce, w wysokości ustalonego przez Spółkę określonego procenta wartości nominalnej zawartych i nierozliczonych transakcji. Rachunki pieniężne klientów, na których są wpłacone depozyty zabezpieczające mogą być oprocentowane, a wówczas wypłacane klientom oprocentowanie stanowi koszt Spółki. Transakcje z klientami zawierane są przez Spółkę w imieniu i na rachunek własny. W przypadku straty klienta z transakcji na rynku F. dla Spółki jest to zysk i odwrotnie.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne