Interpretacja indywidualna z dnia 28.03.2012, sygn. IBPBI/2/423-1524/11/JD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1524/11/JD
Czy podatek należny VAT z tytułu przekazania towarów jako nagród/prezentów w ramach Zabaw Promocyjnych, będzie stanowił dla Spółki koszt uzyskania przychodów, zgodnie z art. 16 punkt 46 litera b) tiret drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27 grudnia 2011 r. (wpływ do tut. Biura 29 grudnia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za koszt uzyskania przychodu podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 grudnia 2011 r. do tut. Biura wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uznania za koszt uzyskania przychodu podatku od towarów i usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka jest nadawcą ogólnopolskiego programu radiowego. W ramach prowadzonej działalności Spółka w celu uatrakcyjnienia programu radiowego i przyciągnięcia jak największej ilości słuchaczy, organizuje działania polegające m.in. na:
- urządzaniu loterii promocyjnych, w rozumieniu ustawy o grach hazardowych,
- organizowaniu konkursów odbywających się na antenie radiowej lub na stronie internetowej, nie podlegających ustawie o grach hazardowych,
zwane dalej łącznie: Zabawami Promocyjnymi".
Zwycięzcom lub uczestnikom Zabaw Promocyjnych, zwanych dalej łącznie: Słuchaczami", Spółka wydaje nagrody/ prezenty. Głownie są to towary (np. samochody osobowe, sprzęt RTV, AGD). Wartość poszczególnych nagród/prezentów będzie przekraczała kwotę 100 zł, czyli nie będą stanowiły prezentów małej wartości.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty