Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2012, sygn. IBPBI/2/423-1461/11/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1461/11/AP
Czy wydatki Spółki na nabycie usług cateringowych w związku z wyżej opisanym stanem faktycznym stanowią koszty uzyskania przychodów w myśl art. 15 ust. 1 updop?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 08 grudnia 2011 r. (data wpływu do tut. BKIP 13 grudnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług cateringowych (stan faktyczny) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 grudnia 2011 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie usług cateringowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka prowadzi działalność w zakresie organizacji i uczestnictwa w meczach piłki nożnej zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.
W czasie meczów i innych wydarzeń sportowych, zgodnie z powszechnie przyjętym w branży piłkarskiej zwyczajem, Zarząd Spółki podejmuje w Jej siedzibie gości (w tym dziennikarzy, przedstawicieli UEFA, PZPN i kontrahentów Spółki) drobnym poczęstunkiem. W celu zapewnienia sprawnej obsługi gości. Spółka nabywa usługi cateringowe, w ramach których w siedzibie Spółki podawane są gościom dania gorące, zimne przekąski i napoje (m.in. kanapki, koreczki serowe, zupa gulaszowa, jaja faszerowane, soki owocowe i woda mineralna). Nabywane przez Spółkę usługi cateringowe w żadnym przypadku nie obejmują podawania napojów alkoholowych. Nabycie usługi cateringowej przez Wnioskodawcę jest każdorazowo dokumentowane stosowną fakturą VAT wystawianą przez usługodawcę na podstawie przepisów o podatku od towarów i usług.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty