14.05.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2012, sygn. IPTPP3/443A-53/12-2/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP3/443A-53/12-2/BJ

Zużywany przez Wnioskodawcę węgiel przeznaczony do celów opałowych przeznaczony na ogrzanie budynków produkcyjnych służących hodowli drobiu od dnia 2 stycznia 2012 r. podlega zwolnieniu od podatku akcyzowego na podstawie art. 31a ust. 2 pkt 6 ustawy, pod warunkiem prowadzenia przez Wnioskodawcę ewidencji, o której mowa w ustawie.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 13 lutego 2012 r. (data wpływu 23 lutego 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy zużycia wyrobów węglowych przeznaczonych do ogrzania budynków produkcyjnych służących hodowli drobiu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 lutego 2012 r. do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Piotrkowie Trybunalskim wpłynął wniosek Pana o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy zużycia wyrobów węglowych przeznaczonych do ogrzania ferm drobiu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi produkcję zwierzęcą, hodowlę drobiu (kurczaków, brojlerów). W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca, produkuje w stanie nieprzetworzonym drób rzeźny (kurczaki, brojlery), które jako żywiec drobiowy są przez niego sprzedawane do zakładów uboju drobiu. Zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatkudochodowym od osób fizycznych (dalej jako u.p.d.o.f.), działalność prowadzona przez wnioskodawcę dla celów ustalenia wysokości należnego podatku dochodowego została zakwalifikowana przez ustawodawcę jako działy specjalne produkcji rolnej", które w ustawie zostały zdefiniowane jako: uprawy w szklarniach i ogrzewanych tunelach foliowych, uprawygrzybów i ich grzybni, uprawy roślin "in vitro, fermowa hodowla i chów drobiu rzeźnego i leśnego, wylęgarnie drobiu, hodowla i chów zwierząt futerkowych i laboratoryjnych, hodowla dżdżownic, hodowla entomofagów, hodowla jedwabników, prowadzenie pasiek oraz hodowla i chów innych zwierząt poza gospodarstwem rolnym (art. 2 ust. 3 u.p.d.o.f.).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne