13.12.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2012, sygn. ITPP2/443-1212/12/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1212/12/AK

Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów do magazynu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz stawki podatku obowiązującej dla tej czynności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 września 2012 r. (data wpływu 4 października 2012 r.), uzupełnionym w dniu 8 grudnia 2012 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów do magazynu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz stawki podatku obowiązującej dla tej czynności jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 października 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 8 grudnia 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z przemieszczeniem towarów do magazynu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz stawki podatku obowiązującej dla tej czynności.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka będąca producentem mebli, jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT UE, ale nie jest zarejestrowana dla potrzeb VAT w Wielkiej Brytanii. Zamierza podpisać umowę na wynajem powierzchni z firmą logistyczną z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zapewni także dodatkowe usługi magazynowania, rozliczeniowe i spedycyjne. Spółka pozostawać będzie prawnym właścicielem wyrobów, gdy będą one przechowywane w magazynie, a prawo do dysponowania towarami przejdzie na klienta w Wielkiej Brytanii, kiedy pobierze towar z magazynu. Spółka posiada listę potencjalnych klientów z UK, którzy wyrazili zainteresowanie meblami, ale lista kontrahentów nie jest stała i będzie się zmieniać w zależności od potrzeb. W momencie wysyłania towarów z Polski nie będzie znany konkretny brytyjski klient, konkretny asortyment i ilości.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne