Interpretacja indywidualna z dnia 14.11.2011, sygn. IPPP3/443-1145/11-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1145/11-2/MPe
w zakresie określenia miejsca świadczenia kompleksowych usług logistycznych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 17.08.2011 r. (data wpływu 22.08.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22.08.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka S.A. (dalej jako: Spółka, Wnioskodawca) prowadzi na terytorium Polski działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu kompleksowych usług logistycznych. Jedną z grup kontrahentów Spółki stanowią podmioty zagraniczne nie posiadające w Polsce siedziby działalności gospodarczej lub stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, na rzecz których to podmiotów Spółka świadczy kompleksowe usługi logistyczne obejmujące przede wszystkim następujące czynności:
- przyjęcie i wydanie towarów a także ich przechowywanie w specjalnych magazynach;
- rozładowywanie, przepakowywanie i ważenie towarów;
- konfekcjonowanie towarów;
- przygotowywanie towarów do wysyłki;
- transport towarów do odbiorców kontrahentów;
- zarządzanie wyżej opisanym procesem logistycznym przy wykorzystaniu profesjonalnego oprogramowania.
Usługi świadczone przez Spółkę polegają zatem nie tyle na przechowywaniu towarów należących do kontrahentów, lecz przede wszystkim na kompleksowej obsłudze logistycznej wspierającej dystrybucję tych towarów do odbiorców kontrahentów. Wyżej wymienione czynności świadczone są przez Spółkę na podstawie jednej kompleksowej umowy z danym kontrahentem. Kontrahentami Spółki są m.in. podatnicy nie posiadający w Polsce siedziby działalności gospodarczej ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty