Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2011, sygn. IBPP3/443-759/11/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-759/11/DG
Zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego nabywanego wewnatrzwspólnotowo i odsprzedawanego do produkcji wyrobów spożywczych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 czerwca 2011r. (data wpływu 1 lipca 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od podatku alkoholu etylowego zawartego w mieszaninach substancji zapachowych stosowanych do wytwarzania wyrobów cukierniczych oraz dalszej odsprzedaży - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 lipca 2011r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od podatku alkoholu etylowego zawartego w mieszaninach substancji zapachowych stosowanych do wytwarzania wyrobów cukierniczych oraz dalszej odsprzedaży.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) zamierza rozszerzyć dotychczasową działalność o wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz odsprzedaż aromatów (substancji zapachowych), w których zawartość alkoholu mieści się w zależności od typu aromatu od 50% do 70%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty