02.11.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2011, sygn. IPTPB3/423-188/11-2/KJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-188/11-2/KJ

Czy kwota 62.373,09 PLN, stanowiąca odszkodowanie na rzecz pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy oraz kwota miesięcznej renty wypłacanej poszkodowanemu pracownikowi mogą powiększać koszty uzyskania przychodów Spółki?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (), przedstawione we wniosku z dnia 8 sierpnia 2011 r. (data wpływu 12 sierpnia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków z tytułu wypłaty odszkodowania i renty na rzecz pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 sierpnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków z tytułu wypłaty odszkodowania i renty na rzecz pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej również Spółka) prowadzi działalność w zakresie produkcji energii cieplnej.

W dniu 29 sierpnia 2003 r. doszło na terenie zakładu Spółki do wypadku przy pracy. Pracownik zatrudniony na stanowisku palacza kotłowego podczas pełnienia swoich obowiązków upadł z wysokości 3 metrów na betonowe podłoże. Upadek pracownika był spowodowany niedostatecznym zabezpieczeniem barierki ochronnej przed jej otwarciem. Wskutek wypadku przy pracy pracownik doznał uszczerbku na zdrowiu, w związku z czym jest niezdolny do dalszej pracy oraz samodzielnej egzystencji.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne