Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2011, sygn. ILPP4/443-234/11-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-234/11-2/EWW
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w imporcie usług z tytułu udzielenia licencji na emisję programów telewizyjnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2011 r. (data wpływu 16 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w imporcie usług z tytułu udzielenia licencji na emisję programów telewizyjnych jest:
- nieprawidłowe w części dotyczącej powstania obowiązku podatkowego,
- prawidłowe w części dotyczącej kursu przeliczenia waluty obcej.
UZASADNIENIE
W dniu 16 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w imporcie usług z tytułu udzielenia licencji na emisję programów telewizyjnych oraz w zakresie ustalenia odpowiedniego kursu waluty.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność w zakresie usług telewizji kablowej. Aby móc nadawać programy telewizyjne Spółka zakupuje od podmiotów zagranicznych licencję na emisję określonych programów telewizyjnych. Po zakończeniu miesiąca spółka sporządza sprawozdanie o ilości abonentów korzystających z danego programu i przesyła je dostawcom zagranicznym zgodnie z umową do 15-go następnego miesiąca. Podmiot zagraniczny na tej podstawie wystawia fakturę z terminem płatności 30-dniowym, który jest określony w umowie. Poza tym część podmiotów zagranicznych wystawia faktury kwartalne mimo, że w umowie ustalony jest miesięczny okres rozliczeniowy. Wnioskodawca załączył do wniosku kopię umowy z podmiotem zagranicznym A, B oraz C i D oraz przykładowe kopie faktur jakie wystawili zagraniczni kontrahenci.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty