23.09.2010 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.09.2010, sygn. IBPBI/2/423-829/10/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-829/10/AP

Czy Spółka podlega obowiązkowi podatkowemu wynikającemu z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, oraz art. 12 umowy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku to jest obowiązkowi poboru i wpłaty do urzędu skarbowego podatku od należności licencyjnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2010 r. (data wpływu do tut. BKIP 24 czerwca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od należności licencyjnych z tytułu programu komputerowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 czerwca 2010 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od należności licencyjnych z tytułu programu komputerowego. Pismem z dnia 21 czerwca 2010 r. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego przekazał przedmiotowy wniosek do Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach, celem załatwienia zgodnie z właściwością (data wpływu do tut. BKIP 24 czerwca 2010 r.).

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka jest dystrybutorem w Polsce produktów informatycznych niemieckiej firmy. Jednym z produktów jest program narzędziowy służący do diagnostyki urządzeń przemysłowych. Licencja na jego użytkowanie udzielona jest przez producenta użytkownikowi ostatecznemu to jest kontrahentowi polskiemu, któremu Spółka sprzedała oprogramowanie. Spółka jedynie pośredniczy w transakcji między producentem oprogramowania - firmą z Niemiec, a użytkownikiem ostatecznym w Polsce.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne