Interpretacja indywidualna z dnia 24.03.2010, sygn. ITPB1/415-28/10/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-28/10/PSZ
Czy wartością początkową wprowadzanego środka trwałego powinna być, zgodnie z art. 22g ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych cena nabycia pojazdu z dnia 29 grudnia 2007 r., powiększona zgodnie z art. 22g ust. 1 pkt 1 o koszty zakupu, modernizacji, ulepszeń i napraw określonych na podstawie posiadanych dowodów zakupu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2010 r. (data wpływu 11 stycznia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 stycznia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Dnia 1 stycznia 2010 r. rozpoczął Pan prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, której przedmiotem jest wykonywanie projektów elektrycznych mających zastosowanie w przemyśle. Ewidencja księgowa prowadzona jest w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Podatek dochodowy opłacany jest na zasadach ogólnych.
Wraz z rozpoczęciem działalności zamierza Pan wprowadzić do ewidencji środków trwałych samochód osobowy, który zakupiony został 29 grudnia 2007 r. za cenę 21.000 zł.
Przez okres dwóch lat pojazd ten był używany przez Pana do celów prywatnych i służył głównie do dojazdów do pracy. W tym okresie wystąpiły również naprawy elektryczne jak i mechaniczne, ulepszenia oraz modernizacje. W sierpniu 2008 r. zlecił Pan założenie do pojazdu instalacji gazowej za cenę 2.300 zł. Wymienione zostały również opony, świece, przewody zapłonowe, obie sondy Lambda, łączniki stabilizatora, most napędowy i wiele innych. Do auta dokupiono również belki mocujące na dach, alarm, gaśnicę oraz urządzenie nawigacyjne.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty