Interpretacja indywidualna z dnia 14.09.2009, sygn. IBPBI/2/423-689/09/PC, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-689/09/PC
Czy odszkodowanie powyższe korzysta ze zwolnienia przedmiotowego przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zobowiązanie podatkowe nie powstanie?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 12 czerwca 2009r. (data wpływu do tut. Biura 16 czerwca 2009r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania otrzymanego przez Spółkę odszkodowania - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 czerwca 2009r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania otrzymanego przez Spółkę odszkodowania.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Na podstawie decyzji Wojewody Spółka otrzymała odszkodowanie za: przejęcie z mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa prawa własności zabudowanej nieruchomości... przeznaczonej na pasy drogowe dla realizacji celu publicznego jakim jest inwestycja polegająca na budowie drugiego mostu przez rzekę ...".
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty