30.04.2007 Podatki

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 30.04.2007, sygn. II US pb IB / 415 - 11 / 67a/20 / 07 / KSz, Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku, sygn. II US pb IB / 415 - 11 / 67a/20 / 07 / KSz

czy na podstawie umowy użyczenia zawartej w formie ustnej (zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego) podatnik miał prawo dokonać odliczeń od podatku?

Pytanie podatnika

Stan faktyczny

Z wniosku podatnika wynika, że w 2005 roku poniósł koszty związane z remontem budynku mieszkalnego, w którym zamieszkuje. Podatnik uwzględnił je w rocznym zeznaniu podatkowym korzystając z ulgi remontowej. Tytuł prawny do zastosowania odliczeń z tytułu ulgi remontowej stanowiła ustna umowa użyczenia, którą wcześniej podatnik zawarł z właścicielem przedmiotowego budynku mieszkalnego. Podatnik wskazuje, iż na potrzeby dowodowe właściciel budynku mieszkalnego (ew. inne wskazane osoby) są gotowi złożyć przed organem podatkowym oświadczenia woli w zakresie zawartej umowy użyczenia. W związku z powyższym podatnik zwraca się z prośbą o wykładnię prawa:- czy na podstawie umowy użyczenia zawartej w przytoczonej formie (zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego) podatnik miał prawo dokonać odliczeń od podatku?

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne