Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 09.01.2006, sygn. OG-005/170/PDI-423/21/2005, Drugi Urząd Skarbowy w Kielcach, sygn. OG-005/170/PDI-423/21/2005
Czy w przypadku, gdy wierzytelność od tego samego dłużnika jest większa niż kwota objęta postanowieniem komornika o nieściągalności, całość kwoty wierzytelności może znaleźć się w kosztach uzyskania przychodu?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że w aktywach Spółki znajduje się wierzytelność zarachowana wcześniej jako przychód należny, przeterminowana, co do której zostało wydane przez właściwy organ postępowania egzekucyjnego, czyli komornika, postanowienie o nieściągalności. Podstawą postanowienia jest np.: brak możliwości znalezienia dłużnika (nie jest znane miejsce jego przebywania, a dłużnik nie dokonał też wymaganej zmiany w ewidencji działalności gospodarczej lub KRS i nie został z niej wykreślony) lub brak majątku dłużnika, z którego istniałaby możliwość zaspokojenia. Wierzytelność, którą Spółka posiada wobec tego dłużnika jest większa niż kwota objęta postanowieniem komornika.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty