Wyrok NSA z dnia 15 lutego 2017 r., sygn. II GSK 1396/15
Inne
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Sieńczyło-Chlabicz Sędzia NSA Anna Robotowska Sędzia del. WSA Pamela Kuraś-Dębecka (spr.) Protokolant Tomasz Haintze po rozpoznaniu w dniu 15 lutego 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej I. Spółki z o.o. w C. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. z dnia 4 lutego 2015 r. sygn. akt III SA/Gl 1502/14 w sprawie ze skargi I. Spółki z o.o. w C. na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w K. z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie rozstrzygnięcia konkursu ofert na zawieranie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od I.Spółki z o.o. w Chorzowie na rzecz Dyrektora [...] Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w K. 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wyrokiem z dnia 4 lutego 2015 r. o sygn. akt II SA/Gl 1502/14, po rozpoznaniu sprawy ze skargi [...] (dalej jako: "skarżąca" "Spółka") na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w [...] (dalej: Dyrektor ŚOW NFZ) z dnia [...] września 2014 r. w przedmiocie rozstrzygnięcia konkursu ofert na zawieranie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oddalił skargę.
Z uzasadnienia wyroku wynika, że Sąd I instancji za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia.
W dniu 13 marca 2014 r. Dyrektor ŚOW NFZ ogłosił konkurs ofert ogłosił konkurs ofert w sprawie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej na okres od 1 lipca 2014 r. do 30 czerwca 2019 r. w rodzaju: rehabilitacja lecznicza w zakresie fizjoterapia ambulatoryjna, na obszarze [...] na okres rozliczeniowy od 1 lipca do 31 grudnia 2014 r. Termin składania ofert upływał 31 marca 2014 r. W postępowaniu wpłynęło 8 ofert, w tym skarżącej.
W części jawnej Komisja dokonała oceny formalno-prawnej złożonych ofert oraz potwierdziła spełnienie wymagań określanych w przepisach prawa. Oferta skarżącej została odrzucona z powodu uznania przedstawionego harmonogramu pracy personelu za naruszający ustawowe normy zatrudnienia. Spółka wskazała średni tygodniowy wymiar zatrudnienia zamiast na 37 godzin 55 minut, określiła go na 50 godzin, a średniomiesięczny 200 godzin.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty