02.09.2016 Kadry i płace

Wyrok NSA z dnia 2 września 2016 r., sygn. I OSK 735/15

Przepis wynikowy stosuje się w ramach kontroli kasacyjnej, jest spełnienie hipotezy w postaci odpowiednio stwierdzenia przez sąd naruszeń prawa procesowego przez organ administracji publicznej. Ponadto naruszenie tego przepisu jest zawsze następstwem naruszenia innych norm prawnych.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Aleksandra Łaskarzewska Sędziowie: Sędzia NSA Małgorzata Borowiec (spr.) Sędzia del. WSA Agnieszka Miernik Protokolant: starszy inspektor sądowy Karolina Kubik po rozpoznaniu w dniu 2 września 2016 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej P. S.A. w [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 13 listopada 2014 r. sygn. akt III SA/Kr 463/14 w sprawie ze skargi P. S.A. w [...] na decyzję Okręgowego Inspektora Pracy w [...] z dnia 7 stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia obowiązku 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od P. S.A. w [...] na rzecz Okręgowego Inspektora Pracy w [...] kwotę 180 (sto osiemdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 13 listopada 2014 r. sygn. akt III SA/Kr 463/14 oddalił skargę P. S.A. z siedzibą w [...] na decyzję Okręgowego Inspektora Pracy w [...] z dnia 7 stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia obowiązku.

Wyrok został wydany w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Inspektor Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w [...] Oddział w [...], na podstawie ustaleń dokonanych podczas kontroli przeprowadzonej w dniach 7, 9, 11, 15, 16, 18, 21, 22 i 23 października 2013 r. w [...] Terminalu Paliw w [...], należącym do P. S.A. z siedzibą w [...], zamieszczonych w protokole nr rej. [...], wydał nakaz z dnia 25 października 2013 r. nr rej. [...], którym na podstawie art. 11 pkt 1 w zw. z art. 33 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (t.j.: Dz. U. z 2012 r. poz. 404 ze zm., dalej w skrócie ustawa o PIP) nakazał zapewnić natryski ratunkowe (prysznice bezpieczeństwa) do obmywania całego ciała oraz oddzielne natryski (prysznice) do przemywania oczu, dla procesów pracy wykonywanych na kolejowym froncie, podczas których występuje niebezpieczeństwo zapalenia odzieży na pracowniku w kontrolowanym terminalu. Termin wykonania nakazu określił na dzień 31 października 2014 r.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty