Wyrok NSA z dnia 11 lutego 2016 r., sygn. II OSK 1421/14
Sąd nie powinien domyślać się intencji skarżącego i precyzować za niego zarzutów pod adresem skarżonego wyroku. Treść skargi kasacyjnej sama w sobie musi być wystarczająca do zbadania legalności zaskarżonego orzeczenia.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Maria Czapska - Górnikiewcz Sędziowie sędzia NSA Andrzej Jurkiewicz sędzia del. WSA Czesława Nowak-Kolczyńska /spr./ Protokolant starszy asystent sędziego Paweł Konicki po rozpoznaniu w dniu 11 lutego 2016 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej M. G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 6 lutego 2014 r. sygn. akt II SA/Sz 663/13 w sprawie ze skargi M. G. na decyzję Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia [...] czerwca 2013 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem z dnia 6 lutego 2014 r., sygn. akt II SA/Sz 663/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę M. G. na decyzję Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia [...] czerwca 2013 r., nr [...], w przedmiocie wymeldowania.
W uzasadnieniu rozstrzygnięcia Sąd podał, iż Wójt Gminy K., po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego na wniosek I. J., decyzją z dnia [...] maja 2013 r., nr [...], na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 993 ze zm.), zwanej dalej "ustawą", orzekł o wymeldowaniu M. G. z lokalu położonego w miejscowości G. Organ wyjaśnił, iż M. G. utracił tytuł prawny do przebywania w tym lokalu wobec orzeczonej eksmisji i niezasadne było utrzymywanie oczywistej fikcji meldunkowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty