Wyrok NSA z dnia 30 stycznia 2014 r., sygn. II GSK 1539/12
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kuba Sędzia NSA Maria Jagielska Sędzia del. NSA Jan Grzęda (spr.) Protokolant Jerzy Stelmaszuk po rozpoznaniu w dniu 30 stycznia 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej E. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 16 marca 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 1890/11 w sprawie ze skargi E. S. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] czerwca 2011 r. nr [...] w przedmiocie oddalenia odwołania dotyczącego rozstrzygnięcia konkursu ofert na zawieranie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wyrokiem z 16 marca 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 1890/11 Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. oddalił skargę E. S. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z [...] czerwca 2011 r. nr [...] w przedmiocie rozstrzygnięcia konkursu ofert na zawieranie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.
W uzasadnieniu swojego rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że Dyrektor [...] Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (dalej Dyrektor [...] OW NFZ) decyzją z [...] stycznia 2011 r., oddalił odwołanie E. S. (dalej skarżąca) od rozstrzygnięcia postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna świadczenia w zakresie neurologii, ogłoszonego w dniu [...] września 2010 r.
Po rozpoznaniu odwołania skarżącej od powyższej decyzji Dyrektora [...] OW NFZ Prezes NFZ utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję. Stwierdził m.in., że zebrany materiał w sprawie jest wystarczający do wydania decyzji. Odnosząc się do zarzutu naruszenia art. 7 w zw. z art. 77 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 260) - zwanej dalej "kpa", poprzez nieprzeprowadzenie dowodu z przesłuchania strony, zgłoszonego w odwołaniu, organ II instancji podkreślił, iż postępowanie dowodowe skutkowałoby w tym przypadku subiektywnym wyjaśnieniem przez skarżącą przyczyn "jedynie dorozumienia i dokonania analizy określenia czasu pracy jako godzin przedpołudniowych" w oparciu o § 2 i 10 zarządzenia Prezesa NFZ nr 62/2009/DSOZ - zwanego dalej "zarządzeniem nr 62/209/DSOZ".
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty