Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.521.2025.2.PS
Jednostki samorządu terytorialnego mogą stosować rzeczywisty prewspółczynnik dla odliczenia VAT, jeżeli jest on bardziej adekwatny dla specyfiki ich działalności niż metoda z rozporządzenia. W tym celu mogą wykorzystywać precyzyjnie określoną miarę ścieków obsłużonych w transakcjach podlegających VAT, co zapewnia obiektywną alokację wydatków między działalność gospodarczą a inne cele.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 września 2025 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnili go Państwo pismem z 22 października 2025 r. – w odpowiedzi na wezwanie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
