Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.1060.2021.12.SJ
Spółka komandytowa jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego obowiązana jest pobrać podatek od dochodu komplementariusza z zysków dopiero po opodatkowaniu dochodu spółki, umożliwiając odliczenie proporcjonalnego CIT płaconego przez spółkę, unikając tym samym podwójnego opodatkowania.
Interpretacja indywidualna po wyroku sądu – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
1.ponownie rozpatruję sprawę Państwa wniosku z 22 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej – uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 18 stycznia 2023 r. sygn. akt III SA/Wa 1098/22 oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego z 8 maja 2025 r. sygn. akt II FSK 542/23; i
2.stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
