Interpretacja indywidualna z dnia 15 września 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.669.2025.1.MK
Obowiązek korekty odliczonego VAT przysługuje również w przypadku zaniechania inwestycji z przyczyn niezależnych od podatnika; zaniechanie nie zwalnia z korekty podatku odliczonego według wstępnego wskaźnika na podstawie realnych danych dla roku zakończonego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 czerwca 2025 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku obowiązku korekty podatku VAT odliczonego z zastosowaniem ostatecznego prewspółczynnika i/lub wskaźnika struktury sprzedaży w przypadku zaniechania inwestycji.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
